subota, 8. srpnja 2017.

Svjetsko prvenstvo u speedbadmintonu - Varšava 2017

4.Svjetsko prvenstvo u      speedbadmintonu – Varšava
29.06.-01.07.2017.

U utorak navečer (27. lipnja 2017. godine) mala ekipica SBK „Zagreb“ uputila se na 4.Svjetsko prvenstvo u speedbadmintonu, koje se po prvi puta održalo van Njemačke.

Četvrtak, prvog dana natjecanja svoje mečeve su odigrali parovi i naša juniorka Laura Jagečić.

Ženski par sestre Jagečić su ispale u prvom kolu od para iz Latvije, no teže od poraza zaboljela je ozljeda gležnja Zrinke zbog koje nije mogla odigrati turnir u pojedinačnoj konkurenciji.

Mix par Barković/Kučina neočekivano su ispali u prvom kolu od slovačkog para.

Laura Jagečić je na kraju takmičenja u svojoj kategoriji (U-18 girls) osvojila izvrsno 5.mjesto.

Na kraju prvog dana mješoviti par +50 Ivković/Aleksić osvojili su brončanu medalju.

Drugog dana prvenstva počela su takmičenja u svim seniorskim pojedinačnim kategorijama.

U kategoriji M+50 Nebojša Aleksić nije prošao grupu, kao i Siniša Jagečić u kategoriji M+40.

Gordana Ivković u kategoriji W+50 osvojila je prvo mjesto, te ju je očekivao meč za medalju trećeg dana.

U ženskoj konkurenciji Paula Barković je kao druga u grupi ušla među 22 najbolje igračice, dok na žalost Zrinka Jagečić nije mogla zbog ozljede gležnja odigrati sve svoje mečeve (pokušala je odigrati jedan meč, ali više od toga nije išlo).

U najatraktivnijoj kategoriji Open muški imali smo svog predstavnika. Nikola Kučina nakon tri pobjede i jednog poraza u grupi zauzima drugo mjesto i prolazi u slijedeći krug natjecanja.

Subota, zadnji dan natjecanja i za nas najuzbudljiviji.

Gordana Ivković na žalost nije uspjela pobijediti čehinju, te tako zauzima 5.mjesto u kategoriji W +50.

Paula Barković nije imala sreće sa ždrijebom i odmah u 1.kolu nokaut faze naletila na buduću svjetsku prvakinju Agnes Darnyk (HUN). Na kraju se ispostavilo da je to Agnes bio najteži meč, jer naša Paula (19 godina) je pružila izvanrednu igru (podsjetila je na dane kada je bila svjetska i europska prvakinja u kategoriji U-14) i izgubila tijesno 2:1 s tim da je treći set završio 16:14, doslovce je odlučila jedna loptica.

Ali vatromet zadovoljstva i ponosa pružio nam je Nikola Kučina (19 godina).
U prvom kolu nokaut faze igrao je protiv starog poznanika iz juniorskih dana, slovak Adam Kakula i glatko ga dobio 2:0 u setovim (16:8; 16:13), za ulazak u 16 najboljih trebalo je pobijediti 3.igrača svijeta i prvaka Hrvatske, Dasena Jardasa. Nikola je pobijedio sa 2:0 (16:11; 17:15), u drugom setu sa izvanredna tri servisa preokrenuo je izgubljenu situaciju (12:15) i nagovijestio da bi mogao daleko stići.

Nakon ove pobijede polako su se svi pitali, tko je ovaj momak sa fantastičnim servisom.
U trećem kolu nokaut faze protivnik je bio poljak, nakon lošeg početka u prvom setu (gubio je 8:0) dobio je meč sa glatkih 2:0 u setovima.

Za dobiti medalju trebalo je pobijediti šveđanina Aronssona, no polako nakupljeni umor, neiskustvo i sve ono što se počelo događati oko njega uzelo je svoj danak i ostali smo kratki za medalju. Veselje Aronssona nakon pobjede (16:7; 16:12) pokazuje kako je Nikola Kučina stekao ime i reputaciju u ova dva dana među speedbadmintonašima.

Varšava je sretan grad za Nikolu Kučina. Na Europskom prvenstvu 2014 godine osvojio je treće mjesto u kategoriji U-18, a eto ove godine peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Open kategoriji.

Na kraju, vratili smo se sretni i zadovoljni u Zagreb sa spoznajom da smo dobili igrače s velikim potencijalima.

Nikola Kučina, Paula Barković, Zrinka Jagečić i Laura Jagečić su igrači za koje će se još čuti.

Marko Jerković (prvak Europe do 14 godina) i Borna Petak su juniori koji dolaze.
Od 2010 godine teško i mukotrpno radimo u teškim uvjetima, ali eto rezultati dolaze na naplatu.