.

utorak, 27. lipnja 2017.

Vrlo dinamičan, napet i zanimljiv mjesec lipanj za članove Crossminton kluba Zagreb

Remetinec -Moramo priznati kako je  za članove Crossminton kluba Zagreb - mjesec lipanj dosta zanimljiv i prožet mnogim putovanjima, te sportskim susretima, kao ni jedan mjesec u godini. Stoga krenuti ćemo redom.

Samobor - Još jednom smo posjetili Sombor, ovog puta to je bio 5. Sombor Open turniru za 250 bodova. Za bodove i nagrade borili su se igrači iz 5 različitih država, Srbije, Slovenije, Mađarske, Njemačke i Hrvatske. 10. lipnja naših osmero igrača stiglo je u Srbiju u jutarnjim satima. Započeli smo s parovima. U kategoriji mix parova natjecali su se Paula Barković i Nikola Kučina, te tako osvojili treće mjesto. U kategoriji open parova to su bile Zrinka Jagečić i Laura Jagečić, te Nebojša Aleksić i Karoly Vincze (HUN) koji su osvojili treće mjesto. Dalje smo nastavili s ostalim kategorijama. Naših četvero igračica konkuriralo je u kategoriji open žene. Gordana Ivković natjecanje je prekinula u osmini finala, Paula Barković i Zrinka Jagečić ispale su u četvrt finalu, a Laura
Nebojša Aleksić,
treće mjesto
Jagečić osvojila je treće mjesto. Nikola Kučina borio se za medalju u kategoriji open muškarci gdje se morao zadovoljiti petim mjestom. U kategoriji O40 nastupili su Dario Barković i Siniša Jagečić koji su natjecanje završili u grupnoj fazi. Nebojša Aleksić ponovno se penjao na postolje, no ovog puta u kategoriji O50 gdje je osvojio treće mjesto. Nakon napornog turnira, koji je završio u večernjim satima, stiglo je vrijeme za okrjepu. Igrači svih nacionalnosti okupili su se još jedanput, ovog puta za stolom, gdje smo imali priliku uživati u odličnoj domaćoj kuhinji i još boljem društvu. Drugi dan uslijedio je regionalni turnir između Srbije, Mađarske, Slovenije i Hrvatske. Te četiri države timski su se borile za prvaka regije. Hrvatski tim ovdje je nastupio bez pritiska, zato što je on domaćin finala kupa nacija. Za reprezentaciju Hrvatske nastupili su Paula Barković, Laura Jagečić, Nikola Kučina i Siniša Jagečić. Protiv Mađarske odigrali smo 1:5, Slovenije 0:6, te Srbije 4:2 i tako osigurali treće mjesto. Tako smo završili još jedan turnir s kojeg dolazimo ponosni i motivirani za još puno uspjeha i sportskih radosti. Zahvaljujemo svima na podršci i Crossminton klubu ''Speeder'' na odlično organiziranom turniru.

Juniorski kamp Opatija
Opatija - I ove godine smo sudjelovali u sportskom kampu u Opatiji u organizaciji Speed Sharks kluba.  Dvadesetak slovenski i hrvatski juniori se ponovno okupilo gdje su imali priliku zajedno trenirati, učiti jedni od drugih, te naravno odmjeriti snage. Pomno isplanirani treninzi i vježbe bile su pod vodstvom svjetske prvakinje Jasmine Keber iz Slovenije. Ovakvi događaji pružaju odličnu priliku svim igračima za bolju i kvalitetniju pripremu, tamo uče raditi u timu, kako pravilno izvoditi vježbe, razgibavanja, u svakom trenutku imaju trenera da ih ispravi i baš svatko ima priliku za napredovanjem. Bitno je raditi s drugim igračima, u timu, jer na taj način se potiču, bodre i motiviraju međusobno. Dvodnevno treniranje teklo je u vrlo užurbanom tempu, prvi trening počeo bi u jutarnjim satima, trajao bi do podneva, ručka, a nakon toga bi uslijedio kupanac i sunčanje na prekrasnim plažama Opatije. Poslije malog odmora krenuo je novi trening sve do večere. Koliko bilo naporno toliko smo i uživali u zajedničkim trenucima i uistinu smo sretni što smo imali priliku imati ovakvo nezaboravno i svrsishodno iskustvo. Zahvaljujemo se organizatorima i slovenskom timu na sudjelovanju i treninzima. Vidimo se iduće godine!

Završetak 8. Remetinec Crossminton
Open turnira
Remetinec - 25. lipnja održan je 8. Remetinec Crossminton Open turnir, gdje su se natjecali igrači iz dvije države, Švicarske i Hrvatske. U veselom raspoloženju puni natjecateljskog duha sudjelovali su i novopridošli članovi Crossminton kluba Zagreb. Na postolje su se penjali sljedeći igrači. U kategoriji U12 drugo mjesto je osvojila Gracija Benčić, dok je pobjednik bio Toma Petak. Treće mjesto u kategoriji žene open podijelile su Gordana Ivković i Paula Barković, drugo mjesto osvojila je Zrinka Jagečić, a pobjednica je bila Laura Jagečić. U muškoj konkurenciji treće mjesto osvojili su Borna Petak i Siniša Jagečić, drugo mjesto pripalo je Severinu Wirthu (SUI), a zlato je osvojio Nikola Kučina. Nakon proglašenja i nagrada uslijedio je roštilj i popodnevno druženje svih sudionika, članova i prijatelja. Tijekom cijelog dana posjetitelji i zainteresirani mogli su upitati sve vezano uz Crossminton, te se naravno okušati u istome. Ovakva druženja čine ovaj sport još ljepšim i posebnijim, jer se na taj način spajaju i rekreacija i sport i druženje i upoznavanje novih ljudi i odlična atmosfera i smijeh i zabava, te se upravo tako stvaraju nezaboravne uspomene. Zahvaljujemo svima na dolasku, sudjelovanju na bilo koji način i što ste nam uljepšali dan i stvorili još jednu uspomenu koje ćemo se rado sjećati!

Hungarien Open,- 18. girls
Laura jagačić
Mađarska - 3. lipnja posjetili smo susjednu nam Mađarsku gdje se održao 9. ICO CROSSMINTON OPEN turnir, tamo su se svi igrači imali priliku boriti za 1000 bodova. U natjecanju je sudjelovalo 12 zemalja. Za Crossminton klub Zagreb igralo je šestero igrača koji su odigrali vrlo dobar i uspješan turnir. U subotu smo započeli s mješovitim i muškim parovima. Za Hrvatsku to su bili Paula Barković u paru s Nikolom Kučinom kojima je za dlaku izmakla medalja, te Dasen Jardas i Damir Ilić (Crossminton klub Sušak-Rijeka). U kategoriji U-18 nastupila je Laura Jagečić koja je u nedjelju izgubila u polufinalu, te tako osvojila treće mjesto. U skupini open žene konkurirale su dvije članice kluba Paula Barković i Zrinka Jagečić koje su, nažalost, natjecanje završile u grupnoj fazi. Tako je odigrao i Nikola Kučina (open muškarci). U kategorijama O40 i O50 natjecali su se Siniša Jagečić i Nebojša Aleksić koji su završili 3. u skupini. U nedjelju su se odigrali ženski parovi, Zrinka Jagečić i Laura Jagečić osvojile su 5. mjesto. U nedjelju u popodnevnim satima turnir smo završili podjelom pehara i nagrada, te naravno zakuskom. Zadovoljni smo i uistinu ponosni na sve naše igrače i želimo im još puno novih uspjeha!

Za kraj treba ustaknuti kako već u utorak (27. lipnja 2017. godine) putujemo u Varšavu na Svjetsko prvenstvo, no o svemu više kazati ćemo po povratku.

Ispričavamo se zbog lošije kvalitete ponekih fotografija!